Anasayfa / Sözler 30 Kasım 2009 21 views

asker sözleri

Asker Sözleri Ask-Sevgi.Nette. Ölümsüz aşkların tek adresi ask-sevgi.net

Asker Sözleri

Şafak kaç oldu askerim. Sen merak etme ben hep yolunu beklerim.

Şafak ne kadar zengin olursa olsun, bir gün fakirleşmeye mahkumdur.

Kutsaliyetler insanın en değerli varlığıdır askerlikte bu kutsaliyetlerden biri herkese nasip olmaz bu görevi yapma gururuyla doluyum vatan için canımız feda.

Kalbinle sev beni dilinle değil, sevginle aglat beni derdinle değil, mezar ayırsın bizi
eller değil, seviyorum seni elimde değil askerim.

Eğer bir gün yersek kahpe kurşundan ölmeyiz. Çünkü kahpe kurşun türk askerini öldüremez. Eğer bizden sonrakiler korkup kaçarlarsa ölümden o zaman kahpe kurşun değil gelecek nesil öldürmüş olur bizi.

Canımdan çok sevdiğim aşkım askere gidiyor ve ben sadece onun geleceği günü bekleyebiliyorum ve onu tüm kalbimle allaha emanet ediyorum. Çabuk git gel aşkım seni çok seviyorum.

Hergün tıraşla, uygun adım marşla, 14 tl maaşla birde hasretinden yandığın aşkla bitermi bu askerlik.

Vatan için gidiyorum senin için döneceğim.

Sensizlik ne kadar zorsa bensizlik o kadar acı gelir sana. Biliyorum gülüm beklersin elbet
bitecek bu günler 460 gün sabret.

Mahallede ismimi kızlarda resmimi bırakıp askere gidiyorum.

Ne hasta bekler sabahı ne kanlı şehiti mezar, ne de şeytan günahı, seni beklediğim kadar.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim yer yüzünde yer beğen nereye dikilmek istersen söyle, seni oraya dikeyim.

Askerler vurulunca değil unutulunca ölürler.

Şafak her ne kadar zengin olursa olsun elbet bir gün iflas etmeye mahkumdur.

Denizci asker boğulunca değil, sadeca unutulunca ölürmüş.

Spora gidememekten yakınıyordun ya. İşte spor senin ayağına geldi. İyi değerlendir askerim.

Vatan sana emanet askerim. Göster kendini, kanıtla herkese vatan nasıl beklenirmiş diye.

O güzel askerlik anılarını anlatacağın günleri sabırsızlıkla bekliyorum. Sen yeter ki sağ salim gel, ben dinlemeye razıyım.

İlk başlarda kaç gün kaldı yerine kaç gün geçti diye sayarsan senin için daha kolay olacaktır. Gel teskere gel. Gönlümüz seninle yiğidim.

Aşkım yatağın, sevgim yorganın, yureğim yastığın olsun, asker ocağında rahat uyu bir tanem.

Şafak değil sensizliktir yüreğimi acıtan. Seni çok özledim bir tanem.

Bu gün askerde ilk günüm. Sensizliğe alışmak zor geliyor aşkım.

Göz yaşın usulca dudaklarına indiğinde ve hasret içini sızlattığında seni beklediğimi düşün. Hasretini paylaşmak istediğinde yüzünü rüzgara dön yeter. Ben o rüzgarda olacağım ve teskereni sabırla bekleyeceğim.

Askerim benim, seni ne kadar özlediğimi anlamak istiyorsan, yağan her yağmur damlasını yakalamaya calış. Yakalayamadığın her yağmur damlası seni ne kadar sevdiğimin ispatıdır askerim.

Güneşin ilk ışıkları gününü aydınlattığında ve geçen yeni şafağını düşün. Sabret bir tanem. Sensizliğim en sonunda sona erecek.

Bu gece 3-5 nöbetinde gök yüzünden bir yıldız seç büyük ve parlak olsun yanında bir yıldız daha seç büyük ve parlak olması önemli değil senin yanında olsun yeter.

Askerlik için gittin biliyorum ama bu ayrılık zor geliyor. Günler geçmek bilmiyor. Peki ya sen nasıl geçiriyorsun günlerini. Bir an önce gelsen de anlatsan bana. Sesini özledim canım, arasana.

Bir şiir yaz bana, içinde alabildiğince mutluluk olsun, ayın gölgesinde unutulan sevgi tohumlarıyla yeşere dursun veya bir şarkı söyle özlemimdeki sevgiliyi anlatsın yağan yağmurlarla, ıslanan bedenimi parlayan gözleriyle kurulasın.

Bırak da aksın zaman bırak coşsun saatler bırak kaçsın yelkovan kovalasın akrepler bırak haykırsın hayat inlesin yerle gökler nasılsa biryerlerde seven kalp seni bekler.

Aşk, tam teslimiyet ister, kendini aşkın kollarına ya bırakırsın yada bırakmazsın. Bir yanım dışarıda kalsın dediğin noktada aşkı boğarsın, yok edersin o güzelim duyguyu. Bu yüzden hep cesurların işidir aşk.

Devam eden hayatıma girdin. Seni tanımaya başladıkça seninle yarım hayata değil, yeni, sıfır kilometre bir hayata başlayacak kadar değerli olduğunu gösterdin.

Şiir diye yüreğimi sunuyorum yüreğine bilesin, askerde şiir yazmak için çok hasret çekilir bilesin.

Seni seviyorum, çünkü. Sen benim için vazgeçilmezsin. Sen birtanemsin ve hep öyle kalacaksın. Aşkı gerçek anlamda iliklerime kadar yaşatıyorsun. Eğilip bükülmeyen, namuslu, saygı duyabileceğim sağlam bir karaktere sahipsin.

Sevgililiğimizi o an unutarak sıkılmadan saatlerce sohbet edebildiğim, hayatı, dünyayı kısacası her şeyi paylaşabildiğim, en iyi arkadaşım olmayı da başarabildiğin için seviyorum seni.

Bulutlara yükledim özlemimi, şimşeklerle çaktırdım sevgimi, yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla, küçük melekler gönderdim seni öpmeye geldiler mi?

Ben asla ağlamam deyip her gece yatağa yattığında aklına o gelip gözünden iki damla yaş süzülüyorsa eğer utançla işte o zaman aşıksın demektir.

Etiketler
Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış.

 1. esen&ahmet 21 Nisan 2010

  aşkım seni çok seviyorm seni beklıyorm ölene dek

 2. kaan özcan 16 Şubat 2011

  birgün beni bu semte bu mahlede bu sokakta ararsan bilgi aramasin o gözler o şimdi asker …. topcu komandu faruk özcan emrah harat şafak 163

 3. aybuke 8 Ekim 2012

  senı beklıyorum askerım senı sevıyorum

 4. admin 9 Ekim 2012

  Şafak kaç kaldı bilmiyorum. Günlerim sadece seni saymakla geçiyor. Gün gelecek teskeremle birlikte seni de alacağım.

Yorum Yap