Anasayfa / Aşk Yazıları 22 Kasım 2015 21 views

Aşk yazıları aşkı anlatır

Sadece aşkı yaşayanlar anlar sevgiliden uzak olmanın acılarını. Aşkı tadan yüreğin içinde gelişen travmaları aşkı yaşamayanlar bilemez. Aşk yazıları ile aşkı anlatma çabasını sadece aşıklar bilirler. O yüzden aşık olanlar bir anda şair oluverir, yazar oluverir. Kıpırdayan yapraktan sevgiliye okunacak bir cümle anında oluşuverir. Aşk insana duyguların hepsini bir anda yaşatıverir.

Acı, sevinç, üzüntü, keder, duygusallık, çılgınlık, agresiflik gibi tüm davranışlar ve hisleri bir arada sadece aşıklarda bulabilirsiniz. Bu sebepten ötürü aşk yazıları her zaman okuyanda bir anının canlanmasını sağlar. Bir şarkı sözünde ıslanan gözler, bir film diyaloğunda dalıp giden gözler, dinlenen bir şiirin satırlarında yaşanan duygu sellerinin tek suçlusu aşktır. Aşkı yaşayanlar bilir gülerken ağlamayı. Aşkı tadanlar bilir bir tek gülüşe dünyaları vaat etmeyi. Aşkı hissedenler bilir aşığın yaptıklarının mantıklı bir açıklamasının olmadığını. Aşkın girdiği beyinde mantık, akıl ve bilinç gider ve yerini aşık olunan kişiye bir an önce ulaşmak ve kavuşmak amacı alır. Aşık olunan kişi dünyanın en güzeli veya en yakışıklısı oluverir bir anda. Gerçek görüş ortadan kalkar ve yerini gönlün istediği görüntüler kaplar. Tehlike, zorluk gibi kavramlar literatürden çıkarak yerini deli cesarete ve bitmez bir mücadele azmine bırakır. Bir yanda yaşanılan küçük anların büyük beklentileri, diğer yanda büyük olayların bir anda unutulup gitmesi gibi saçma sapan travmalarla geçen ilişki süresi. Aşk için yaşayıp aşktan mutlu olan var mı sorusunun cevabı aslında bu satırlarda gizli. Çünkü aşk sen isteyince gelip konan bir talih kuşu değildir. Aşkı hiç ummadığın anda, yüreğinin tam ortasında, tarif edilemez duygu yoğunluklarıyla bir anda buluverirsin. İşte o andan itibaren seni yaşatan ve sevgiliye doğru iten gücün etkisi altındasındır. Ne aşksız yapabilirsin ne de aşktan uzak durabilirsin.

Aşk yazıları, tüm bu anlatılan olaylar etrafında cereyan ediyor zannetmeyin! Bir kuşun kanat çırpmasından oluşan rüzgara sevgilinin adının fısıldanmasının açıklamasını izah edebilecek biri, daha dünyaya gelmemiştir. Koklanan bir çiçeğin goncasından sevgiliye ağıtlar yakabilen şair var mı dünyada? Seni seviyorum derken titreyen sesteki içtenliği açıklayabilecek bir uzman, aşıkken oluşan duygusallığı tarif edebilecek bir psikolog ve aşkı için her türlü zorluğa katlanan kişinin gösterdiği azmi anlatabilecek bir profesör var mı dünyada? Varsa aşk yazıları her zaman onların anlatımlarını bekliyor olacaktır. Aşkı yaşamadan aşk anlatılmaz. Aşkı yaşayanlar bilir aşkın getirdiği her şeyi.

Admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap