Anasayfa / Aşk Yazıları 11 Ekim 2015 96 views

Aşk ve Mutluluk Mısraları

Aşk; karşı cinse karşı hissettiğin duyguların toplamıdır. Kimi sever nefret eder, kimi sever ölümüne bekler, kimi de sadece kaderini irdeler. Mutluluk ise aşık olduğun kişinin sana bir gülümsemesi, bir bakışı, ellerine bir dokunuşu, hayallerde kavuşmak, belki de gerçekte bir ömrü paylaşabilmektir.

Her seven kendi aşkını üstün görür. Çünkü tüm aşklar kendi içinde benzersizlikler taşısada, duyguların tarif edilememesi, ortak bir aşk tanımının olmaması gibi nedenlerle aşk, belki de bilinmeyenin ama hissedilenin yaşanmasıdır.

Sürekli karışık duyguların yoğunluğu ile hislerin ve arzuların tutkuları arasında geçen tüm zamanların birleşmesidir aşk. Yürek yangınlarının şarkı dizelerinde, müziğin tınılarıyla, içimizin bir başka duygularla kaplanmasıyla kendini gün yüzüne çıkarmasıdır aşk. Oysa ki aşk sevgilinin hayalindeki bir tek gülümsemedir. Mutluluk hormanlarının aktive olmasıdır. Bir güven duygusudur sevgilinin kollarının sımsıkı sarması bedenini. Bir sesleniş biçimidir aşkım diyebilmek. Her seslenişte, her görüşmede yürek çarpıntılarının tüm ihtişamıyla ağızın içinde hissedilmesidir. Her aşk mutluluğu tadacaktır diye bir inanış olsa da aşkına karşılık bulamayanların durumunu bir başka yazımda kaleme alacağım.

Aşk eşittir mutluluk diye inanıyorum. Kimi bana atılır, kimisi de katılmayabilir. Kendi düşüncelerimi ispatlamak adına yazmadım bu yazıyı. Benim görüş açımdan bakıldığında mutluluğa giden yol aşktan geçiyor. Aşka giden yoldaki tüm engelleri aşabilenlerin varabildiği bir nokta gibi duruyor mutluluk.

Ferhat Göçer’in ben seni sevmeye aşığım şarkısının mısralarında anlatılmaya çalışılan aşk ve mutluluk da kavuşulmayı beklenen sevgiliye seslenme sözleri içeriyor. Demek ki tüm yollar sevgiliye giden umut birikintileri arasında kaderin cilvelerine göndermeler içermektedir.

Bakmasa gözlerin, tutmasa ellerin
Sevmesen de ben seni sevmeye razıyım
Yüzünü dönmesen, acımı görmesen
Kadrimi bilmesen de ben yine de razıyım

Varsın gülmesin kaderim
Varsın boş kalsın ellerim
Ben seni sevmeye aşığım

Bakma gözlerime, tutma ellerimi
Başka gönüllerde ara boş yere kendini

Sevgilinin ellerini ve gözlerini istemeyen aşık olur mu? Sevgiliye kavuşmayı istemeyen sevgili olur mu? Bile bile acı çekmek isteyen (hastalıklı olanlar hariç) olur mu?

Mutluluğu yakalamak isteyenlerin, aşkı bulmak isteyenlerin, aşkına sahip çıkmak isteyenlerin bu yazıyı mutlaka okumalarını bekliyorum.

Aşk eşittir mutluluk. Mutlu olmak isteyen aşık olmalı.

admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap