Anasayfa / Aşk Mektupları 20 Ekim 2015 66 views

Aşk Hikayesine Mektup

Öyle bir aşk yaşadık ki seninle, hikaye oldu dillerde. Aşk hikayemizin izleri duruyor hala zihinlerde. Sende de iz kaldı mı bu talihsiz hikayeden? Başrollerini seninle paylaştığımız bu aşk hikayesinin izleri dağlıyor şimdi yüreğimi. Umutsuz şarkılar çınlıyor kulaklarımda. Seni hatırlatıyor her şarkının sözleri. Bu mektupla anlatabiliyorum sana yıllar sonra düşüncelerimi.

Sende de iz kaldı mı bu talihsiz aşk hikayesinden? Dayanıyor mu anılarımız aniden kapına? Göğsünü sıkıştırıyor mu zaman zaman silinmesini istediğin izler? Silinmiyor değil mi? Hiç silemedin ki benim gibi büyük aşkımızın izlerini! Hikaye olmuş aşkımız dillerde diye söylemiştim ya hani, bilmeden yazmışız aşkın hikayesini.

Hiç faydası yok tüm bunların biliyorum. Farkında olsam da benden gittiğinin gönlüme söz geçiremiyorum. Hala aşk hikayesinin izleri duruyor yorgun beynimin kıvrımlarında. Acıdan geçilmiyor bu izlerin üzerinden. Her taraf acılarla ve pişmanlıklarla örülmüş, o acı ki acıdan dünya yanıyor görmüyor musun? Biliyorum ki kendi acına gömülmekten mahçup olmuş oturuyorsun. Her ne kadar kovsan da, bıçak gibi giriyor hasret denilen acı veren şey insanın yüreğine değil mi? Uykularında çığlık çığlığa çağırıyorsun beni biliyorum. Kulaklarım her gece çınlarken uykuların haram olmasından anlıyorum beni andığını.

Özledim mutluluk dolu günlerimizi. Artık gel bir tanem, ne olur gel güzelim gittiğin yerden. Hayat çok acımasız davranıyor bana. Hiç çekilmiyor sen yanımda yokken. Bir dua gibi adını tekrarlıyorum her anımda. Sensizlikte ateşe verdim ömrümü yakıyorum farkında mısın?

Aşk hikayesinin izlerini silmeye çalışma boşuna. Biz bu hikayenin iki kahramanı olduğumuz sürece silinmez bu izler, silinmeyecek. Hala farkında değil misin yaşanan acıların? Hala gittiğin gün gibi dimdik ayakta durabiliyor musun? Seni bilmem ama ben hala bu aşkın izlerinde yaşıyorum. Umutlarla dolu bir yaşam sürmeye çalışırken aşkımızın izlerini takip ediyorum. Hafızalardan silinmeyen ve aşkımızla özdeşleşen hikayenin sonunu getiremedim ve bu hikayeyi okumaya, yazmaya, kısaca bitirmeye korkuyorum.

Ne yapabilirim sensiz hiç bilmiyorum. Sen olmazsan hayatın anlamını yitireceğinden korkuyorum. Bu kadar korkular içinde de olsa seni ve aşkımızın izlerini takip etmekten mutluluk duyuyorum. Bu satırları okuyup bana dönmeye karar verirsen aşkımızın izlerini takip etmen yeterli. Çünkü her izi her gün takip etmeye çalışıyorum. Aşk hikayemizin sonunu mutluluk ile yaşamaya var mısın?

admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap