Anasayfa / Aşk Mektupları 10 Kasım 2009 9 views

aşık olmak istiyorum mektubu

Aşık Olmak İstiyorum Mektubu. Aşk Sevgi dolu olmalı sevgiliye yazılan her mektup. Aşkı anlatmalı her bir satırı. Özlem kokmalı kelimeler. Ayrılıklarda bile sevgiyi ifade etmeli tüm cümleler. En Güzel Aşık Olmak İstiyorum Mektupları Aşk-Sevgi.Nette

Neden Sevgilim Olsun İstiyorum?

Annem bir haftadır bende kalıyor. Başımın tacıdır ama çok bunaldım. Dün akşam sıkıldığımı anlamış olmalı ki, gideceğini söyledi. Gittikten sonra evde boş boş oturdum. Televizyonu kapattım. Artık o saçma dizileri seyretmek zorunda değilim.

Neden Sevgilim Olsun İstiyorum?

Annem dünyanın en anlayışlı, arkadaş gibi, asla baskı yapmayan ve hoş sohbet kadınıdır. Buna rağmen, yalnız yaşamaya alışmış olan biri için, evde başka birisinin dolaşması, annesi bile olsa zulüm geliyor. Bunları düşünürken aklıma geldi, peki neden bir sevgilim olsun istiyorum? Her akşam eve gelecek bir adama nasıl tahammül edeceğim bu durumda?
Özgürlük! Dünyanın en büyük zenginliği olmalı, gerçi kaybedince anlıyor insan ama olsun! Tek yaşamanın avantajlarının başında özgürlük geliyor. İstediğini, istediğin zaman yapabilmek ne güzel şeydir. Canım bulaşık yıkamak istemezse, yıkamam. Çamaşır mı birikti? Biriksin, keyfim olunca yıkarım. İstediğim saate kadar oturup, yan odada uyuyanı rahatsız etme endişesi taşımadan televizyon seyredebilirim. Arkadaşlarım gece kahve içmeye gelebilir veya evimin telefonu sabaha karşı çalabilir. Kendimden başka kimseye hesap vermek zorunda değilim. Dışarı çıktığımda, sürekli arayarak kaçta döneceğimi soran yok. Canımın istediği yemeği yapabilir, istemezsem dışarıdan sipariş verebilirim. Diyete başlarsam, programımı bozacak kimsem de yok.

Hayatımı biriyle paylaşıyor olsam, her şeyim kontrol altında olacak. Öyle kafama estiğinde çıkıp, arkadaşlarımla buluşamayacağım. Akşam evde yemek bekleyecek birisi olacak. Ütülü gömlek, temiz çamaşır isteyecek. En sevmediğim şey, sabah kahvaltısı hazırlamak, onu da mecburen yapacağım. Neden hayatıma bir sevgili istiyorum ki, deli miyim?

Deli değilim ama gece yastığa başımı koyunca, yanımda bir nefes olsun istiyorum. Kabus görüp ter içinde uyandığımda, hepsinin geçtiğini söyleyerek bana sarılacak birine ihtiyaç duyuyorum. İşten kızgın geldiğimde, tüm sabrıyla beni dinleyip akıl verecek ve bir duş almam için banyoyu hazırlayacak bir adam hayal ediyorum.

Zaman hızla geçecek ve gün gelip suratımda kırışıklıklar oluşacak. Bedenim bunca yılın yükünü taşımaktan yorulup tekleyecek. Belki elimi bile kaldıracak gücüm olmayacak. Bir bardak su getirecek, ilaç saatimi unutmayacak ve sona doğru yaklaştığım zaman, elimi tutup hala beni çok sevdiğini söyleyecek birini istiyorum. Acılarımı dindirmek için, geçmiş yıllarda yaşadığımız güzel anıları anlatıp, yüzümde tebessüm oluşturacak bir adamla hatıra biriktirmek istiyorum. Tüm sıkıntısına ve kavgalarına rağmen hayatın, aşkın büyülü tadına doyasıya varmak istiyorum. Hayatımda bir sevgilim olsun istiyorum çünkü aşksız geçen bir ömre hayat denmez.

Daha önemlisi yaşamım boyunca aşkla baktığım bir adamın yanında ölmek istiyorum.

Etiketler
Yorumlar

Yazıya 12 yorum yapılmış.

 1. erol 17 Kasım 2009

  bende aşık olmak istiyorum.

 2. ESRA 20 Kasım 2009

  BEN AŞIK OLDUMDA NE OLDU ÜZÜLEN AĞLAYAN TARAF HERZAMAN BEN OLDUM SİZE TAVSİYEM ÖYLE BİRİSİNİ SEÇİN Kİ SİZİ ÖMÜR BOYU YANINIZDA OLSUN BEN AŞKA ÇO İNANIRDIM AMA HİÇ BİR İNANCIMDA YOK AŞK YALAN DERLERDİDE İNANMAZDIM …???!!!

 3. sumeyye aslan 11 Aralık 2009

  slm ben ingiltereden sumeyye a ya ben de asik olmak istiyorum ben yazdim arkadaslar bu siiri….
  YUREGIMI GOTURDUN GIDERKEN
  SENDE EDIYORUM CUNKU
  YASAMAMI SEN ENGELLEDIN
  YUREGIM OLMADAN YASAYAMIYORUM
  BE INSAFSIZ SEN ASKIMA IHANET ETTIN
  YUZUME BAKIP YALAN SOYLEDIN
  BIR GUN BANA GERI DONDUGUNDE
  NASIL BAKACAKSIN YUZUME
  BE INSAFSIZ HIZ OZLEMEDINMI
  MASUM GOZLERIMI
  BEN IHANET ACISI CEKENLERDENIM INSAFSIZ.
  NEFRETIM BUYUK ACIM BUYUK.

 4. admin 11 Aralık 2009

  aşık olmak hemen gerçekleşir mi sanıyorsun. bir bakarsın ilk gördüğüne, bir bakarsın yıllardır yanında olan, etrafında olan birine. hiç belli olmaz bu. nasip biraz da, ama hakkında Allah hayırlısını versin. önemli olan bu bence

 5. sumeyye aslan 11 Aralık 2009

  ASK NEDIR?

 6. admin 11 Aralık 2009

  aşk
  fedakarlıktır.
  karşındakini hiç karşılık beklemeden sevebilmektir.
  riyasız sevmektir.
  umut etmektir.
  hayal etmektir.
  kısaca yaşamaktır aşk.

 7. turqi 21 Şubat 2010

  çoqq güzelmiş hea

 8. admin 22 Şubat 2010

  mektuplarla ifade ederken içimizdekileri özgürce yazabilmenin müthiş hazzı yansır satırlarımıza

 9. Alone 27 Şubat 2010

  karsılık beklemeden sevmekmi aşk? ölemii o zaman aşk die bişey yok demekkii…:)

 10. admin 27 Şubat 2010

  Aşk olmasa, insan nefes alabilir mi? Yediğimiz yemek bu kadar lezzetli olur mu? aşk yaşama sebebi, hayata tutunmanın kaynağıdır bence.

 11. Tuqba 29 Mayıs 2010

  bence bu dünyaDa aşk die bişi yoq herkesin sevgisi yaLan bi bakarsın sana seni seviyorum der birisi bi baqarsın ertesi gün bir başkasına seni seviyorum der bence aşk böyle deildir aşk ölene kaDar sevmektir ve saDece bi kişiye seni seviyorum denilir eğer bir kişiden fazla birine seni seviyorum derse onun aşkı yaLanDır benim eski sevgilimde öyle yapmıştı bir gün bana seni seviyorum dedi ertesi gün ise bir başkasına aslında üzülmüyorum takmıorum artık hiç birşeyi bnm üzüldüğüm şey eski sevgilimin hayatımı mahfedip bir anda elveda biile demedden çekip gitmesi üzüyor beni

 12. admin 29 Mayıs 2010

  Sana katılıyorum Tuğba. Aşk varsa eğer, insan sadece aşık olduğu kişiye seni seviyorum demeli.

Yorum Yap