Anasayfa / Aşk Yazıları 21 Ocak 2016 18 views

Aşık olanın hali

Aşkla ilgili okunmaya değer yazılar arasına aşık olanın hali yazımız hemen girmiştir. Aşık olanların ne tür belirtiler gösterdiği, sevgisine karşılık bulduğunda veya bulamadığında içinde bulunduğu haller ve çok daha fazlası bu yazımızda. Aşk ve beraberinde gelen karmaşık, anlatılmaz duygular hakkında güzel bir yazı okumaya hazır mısınız?

Aşık olduğun anda başlayacak yürek burkulmaların. Aşk ile birlikte gelen duygu travmaları, aşırı kıskançlık, sürekli özlem duyma gibi hallere bir türlü alışamayacaksın. Aşık olanın hali olan bu ve benzeri davranışlar hayatının her alanını kaplayacak. Hele bir de sevgilinden ayrılmışsan durum daha da vahim hale gelir.

Aşık olanın hali ayrılık noktasında değişmeye ve içten içe kara sevdaya dönüşür. Aşk sevgili ile birlikte çekip gitmez senden. O gider ama aşkını sana yadigar bırakır. O gittikten sonra bulunduğun her yer sana dar gelmeye başlar. En çok da içinden çıkıp gitmek isteyen yüreğin darlanır. İçindeki yangınları söndürmek için gittiğin denizin maviliği, ne de gökyüzünün alabildiğince sonsuzluğu gideremez içindeki özlemleri. Sevgiliyi özleyerek aşk büyüyecek, kavuşma ihtimali azaldıkça küçüleceksin. Etrafındakiler seni avutmak için ellerinden geleni yapacak ama nafile gelecek tüm çabalar. Sürekli çivi çiviyi söker anlamında yeni sevgili bulmaya çabalarlar. Unutman için ellerinden gelenin fazlasını da yapmaya çalışırlar. Sen ise etrafında yaşanan tüm bu gelişmelerin farkında bile olmazsın. Gözyaşların hayatına eşlik etmeye başlar. Sevgilinin ölmesini isteyecek kadar nefret etmeye başlarsın ama kavuştuğun anı düşünüp onun kollarında ölmek isteyecek kadar onu seversin. Hayatının geri kalanında her şey onu hatırlatmak için oradaymış gibi gelir sana. Dinlediğin şarkılar ikiniz için yazılmış, okuduğun şiirler sizi anlatıyormuş gibi gelmeye başlar. Yalnızlaşmaya başlarsın bir süre sonra. Kalabalık ortamlar seni sıkar ve insanları dinlememeye başlarsın. Bir odada yalnız başına kalıp geçmişi düşünmek ve gelecek ile ilgili hayaller kurmak isteyeceksin. Bulduğun her fırsatta sevgilinle gittiğin yerlere gitmek isteyecek, anıları her zaman taze tutmaya çalışacaksın. İçini kaplayan, yüreğini burkan acıları bir kenara bırakmak için yeni insanlarla arkadaşlık etmek de çare olmayacak sana. Acılardan kurtulmak istesen de acıları uzaklaştırmak için çaba harcamayacaksın. Hayatının geri kalanını onu düşünerek geçirmek isteyeceksin. Eskiden yani aşık olmadan önce yaptığın hiçbirşeyi yapmak istemeyeceksin. Uykuya hasret kalacaksın uzunca bir süre. Uyumak istemeyip onu düşünerek yatağında uzanacaksın öylece. Uyuduğunda ise bir an önce uyanmak için acele ettiğinin farkına varacaksın. Gördüğün rüyaların gerçekleşmesi için dua edecek ve onu hayatının en önemli köşesine koyacaksın. Geceleri aniden sıçrayarak uyandığında onun adını sayıkladığını fark edeceksin.

Aşık olanın hali en çok aynı şehirde yaşanıyorsa dokunaklı hale gelmektedir. Yaşadığı şehri terk etmek isteyip bir türlü gidemeyeceksin. Sevgiliyle bir yerlerde karşılaşma ihtimali seni gitmekten alıkoyar. Umut kaplar tüm düşüncelerini. Umudun seni gitmekten alıkoyduğu gibi geleceğini de ipotek altına almaya başlar. Gelgitler başlar duygularında. Gülerken ağlamaya başlar, sevdiğini söylediğin bir şeyden nefret ettiğinin farkına varamazsın. Aşık olduğun halde yaşamaya çalışırsın öylesine. Tabi buna yaşamak denirse!

Admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap