Anasayfa / Aşk Mektupları 10 Ocak 2016 159 views

Anla sevgilim

Anla artık sevgilim, seni ne kadar çok sevdiğimi ve sensiz bir hiç olduğumu. Bu kadar sıkıntımın içinde dahi bakmaya doyamadığım gözlerinin ışığını çekme üzerimden. Sana bakarken ki mahzunluğumdan anla sevgilim, düşlerimin sıcaklığını. Mücadeleyle başlayan hayatımızda, mücadeleyle ayakta kalmayı başarabileceğimizi anla sevgilim.

Anla sevgilim, mutsuzluğumuzun kaynağının bende olduğunu. Seni yeterince memnun edemediğim için suçlu olduğumu. Yüzüne utançtan bakamadığım zamanlardaki yaşadığım zorlukları anla. Sırf sana hoş görünebilmek, senin için var olduğumu anlatabilmek için yaptığım veya yapmaya çalıştığım şeyleri anla. Mutsuzluk kelimesinin istediğin her an yanında olabileceğini sana söylemiştim. Sen istediğin sürece mutlu veya mutsuz olabilirsin. Benim yaptığım gibi gerçekleri ve hayatımızdaki ekonomik sıkıntılardan kaynaklanan geçici buhranlarla mücadele etmeyi istemediğin için böyle davranıyorsun biliyorum. Ama unutmaman gereken bir şey var. Tüm bu sıkıntılar geçse de geçmese de ben seni ilk günkü kadar çok seveceğim ve sevmeye devam edeceğim. Aşk karın doyurmuyor belki ama aşk sayesinde karın doyuracak işlere kavuşuyor insan. Sevdiğini mutlu etmek için yaptığı fedakarlıklar gözle görünmese de gün geldiğinde insanın sofrasına kurulup duruyor. Bağdaş kurup seyrediyor insan geçmişini bir film gibi. İzlerken duygusallaşıp birkaç damla gözyaşı birikiveriyor gözlerde. Ağlamamak için kendini sıkıp durursun, içine atarsın yaşadığın her buhranda işittiğin zehir sözleri. Mutluluk yakında deyip kendini avutursun umutsuzca. Para yerine umut biriktirmiş ve bir umut denizinin ortasında gelmeyecek cankurtaranı beklersin. Ben böyleyim işte sevgilim, gerçekleri değerlendirip hislerimde vurgun oluşturmaması için dua ederim kendi kendime. Umutsuzca sarılırım, yetmeyen maaşımla alabileceğim karın doyuracak hayallere. Serzenişim boş duvarlara olur her zaman. Kimsenin kalbini kırmamak için yutkunurum kalp kırıklıklarımı, avuçlarımda biriken gözyaşlarımı içerim susuzluğumu gidermek için. Sonraya ertelerim sözlerimi kızgınlıkla söylememek için. Yuvarlanıp bir tepeden vadilere doğru tepe taklak giderken yaralanmamak için sana tutunmam bilesin. Bir tek kötü gün için yaşadığımız onca mutlu seneyi feda etmem.

Anla sevgilim yaşadığım hayal kırıklıkları ve yaşattığın acı dolu anlarda kaybolduğumu. Bitap düşüp kendi kabuğuma çekildiğim zamanlarda yaşadığım travmaları bir düşün. Mutsuzlukla umutsuzluğu karıştırmadan sarıldığım umutlarımı yok etme. Hayatta sarıldığım tek kişisin sen. Sensiz bir dünya hiç düşünmedim ve öyle bir dünyada var olmayı hiç istemedim. Ben sensizliği değil seninle birlikte mutlu bir hayatı seçtim. Sen belki mutlu değilsin ama mutlu olmak isteyip istemediğini bile seçmekten acizsin. Bu hayatı bir de benim hayalimdeki haliyle bir düşün ve beni anla sevgilim.

Admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap