Anasayfa / Aşk Hikayeleri 21 Ocak 2016 25 views

Ali Ayşeyi Seviyor

Ali, Ayşe’yi seviyor ama bir türlü itiraf edemiyordu. Ayşe, oldukça güzel, alımlı ve bir o kadar da duygusal bir kızdı. Etrafındaki tüm erkekler ona hayranlıkla bakar ve çevresinde pervane olurlardı. Sadece erkekler mi? Onu tanıyan kadınlar ve kızlar da Ayşe’yi dikkatle inceler, onun gibi davranıp, onun gibi konuşup, onun gibi giyinmeye çalışırlardı. Ali ise kendi halinde delikanlı bir gençti. Bilgisayar parçaları satan küçük bir işyeri vardı. Geliri kendini ve ailesini geçindirmeye yetiyordu. Her gün işe giden Ayşe’nin işyerinin önünden geçmesini bekler, o geçtikten sonra işine devam ederdi.

Ali, Ayşe’yi seviyor ancak kendini ifade edecek kelimeleri bulmakta zorluk çekiyordu. Platonik olarak değerlendirilebilecek bir aşk yaşayan Ali, Ayşe’ye karşı olan hislerini bir türlü açamıyordu. Aynı mahallenin, hatta aynı semtin çocuklarıydı. Evlerinin arasında sadece iki blok vardı ama bir türlü ikisi de aynı ortamda bulunmadığından sadece uzaktan birbirlerini tanıyorlardı. Bir gün Ayşe, Ali’nin işyerinin önünden geçerken laptop tamiri yapıp yapmadığını sordu? Ali kelimeleri ağzının içinde yuvarlayıp bir türlü evet diyemedi ama Ayşe’nin elindeki laptop çantasını alırken başıyla evet işareti yapabildi. Ertesi gün yine aynı saatte Ayşe’nin işe gidiş saatinde işyerinin önünde elinde laptop çantasıyla bekledi. Ayşe geçerken önce günaydın dedi, sonra elindeki laptop çantasını gösterip tamir ettim diyebildi. Ayşe teşekkür edip kol çantasından para çıkarmaya çalıştığı esnada Ali, Ayşe’nin elini tutup bu seferlik benden olsun, zaten önemli bir arızası yokmuş. Sadece program güncellemesi gerekmesi nedeniyle arızalanmış, güncelleyip silinmesi gereken yerleri sildim ve bilgisayarınızı sadece 5 dakika içinde eski haline getirdim. Bunun için de sizden para alamam üstelik aynı semtin çocuklarıyız dedikten sonra işyerine girdi. Ayşe tekrar teşekkür edip işe gitti. Akşam iş dönüşü Ali’nin işyerinin önünden geçerken içeriye baktı. Ali masasında bilgisayar parçalarıyla uğraşmaktaydı. Ayşe elindeki laptop çantasını uzatarak benim çok önemli dosyalarım vardı ve siz onları silmişsiniz dedikten sonra laptopu atarcasına masanın üzerine bıraktı. Ali önce tedirgin olup telaşla laptopu eline alırken ama ben sadece gereksiz dosyaları silmiştim. Siz bana dosyanın tam adını verirseniz belki geri getirebilirim dedi. Ayşe dosyanın adının özel arşiv olduğunu söyledikten sonra kızgın biçimde evinin yolunu tuttu. Ali bilgisayarın arama bölümünü çalıştırıp dosyaları bulduktan sonra bir suret masa üstüne, bir suretini de bilgisayarın D bölümüne kaydettikten sonra Ayşe’ye olan duygularını açıklamak için bir dosya oluşturup bu klasörün içine attı.

Ali, Ayşe’yi seviyor, fakat sevgisini ifade etmekten çekiniyordu. Bu çekingenliğini Ayşe’nin bilgisayarına bıraktığı not sayesinde biraz üzerinden atmıştı ama alacağı tepkiden korkarak ertesi sabah Ayşe’nin gelmesini bekledi. Ayşe işyerinin içine girerek kapı önünde durdu ve her zaman onun geçişi sırasında kapının önünde bekleyen Ali’nin neden içeride olduğunu merak ederek Ali’ye günaydın dedi. Günaydın dedi Ali, özel arşiv dosyasını bulduğunu, silinmediğini, sadece bilgisayarın bir özelliği nedeniyle gizlendiğini anlattıktan sonra masaüstüne ve bilgisayarın D sürücüsüne kopyaladığını anlattıktan sonra D sürücüsündeki kopyanın içindeki bir dosyanın diğer dosyada olmadığını anlattı. Ayşe işyerine gittikten sonra laptopunu açıp o dosyayı aradı ve bulduğunda hemen okudu. Açık şekilde aşk itiraflarıyla süslenmiş ve iltifatlarla dolu bir mektup gibi olan word dosyasını tekrar tekrar okuduktan sonra akşam dönüşte Ali’ye hislerinin tek taraflı olmadığını iletmek için sabırsızlandı.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap